Sport Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Un forum de mare succes
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros !

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
elano_dinamo

elano_dinamo


Mesaje : 2617
Data de înscriere : 28/05/2009
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti

INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros ! Empty
MesajSubiect: INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros !   INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros ! EmptyLun Iun 01, 2009 12:12 am

Rafael Nadal, cap de serie numarul 1 si castigator al ultimelor patru editii de la Roland Garros, a fost eliminat de catre suedezul Robin Soderling, la capatul unui meci incheiat in patru seturi. La finalul partidei, sustinatorii lui Nadal pur si simplu amutisera, nevenindu-le sa creada ca spaniolul, considerat regele zgurii, este eliminat.

6-2;6-7;6-4;7-6. Acesta este scorul partidei, incheiat insa nu in favoarea lui Nadal, ci in favoarea lui Soderling. Dupa un prim set in care spaniolul a fost dominat autoritar de Nadal, in setul secund numarul 1 mondial a revenit, ducand actul in tie-break si castigand. Urmatoarele doua seturi au fost la fel de echilibrate, insa, spre surprinderea tuturor, Soderling a fost magic, castigandu-le pe amandoua. In tie breakul ultimului set, suedezul s-a impus cu 6-2, eliminand campionul ultimelor patru editii, un tenisman ce parea invicibil pe aceasta suprafata.

In urma acestei infrangeri, coroborata cu eliminarea de ieri a lui Novak Djokovic, Roger Federer se afla foarte aproape de visul sau : castigarea pentru prima oara in cariera a turneului de la Paris si egalarea recordului de Grand Slam-uri castigate, 14, a lui Pete Sampras.
Sus In jos
mafiotul

mafiotul


Mesaje : 2604
Data de înscriere : 28/05/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros ! Empty
MesajSubiect: tenis   INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros ! EmptyLun Iun 01, 2009 1:19 pm

nare nimic ca a fost eliminat tot el este numarul 1 mondial
Sus In jos
elano_dinamo

elano_dinamo


Mesaje : 2617
Data de înscriere : 28/05/2009
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti

INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros ! Empty
MesajSubiect: Re: INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros !   INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros ! EmptyLun Iun 01, 2009 5:07 pm

Daca Federer castiga Roland Garros si Wimbledon va redeveni numarul 1 mondial. Si asta va face, pentru ca este cel mai bun !
Sus In jos
Forza Rapid

Forza Rapid


Mesaje : 306
Data de înscriere : 28/05/2009
Varsta : 33
Localizare : Bucuresti

INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros ! Empty
MesajSubiect: Re: INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros !   INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros ! EmptyLun Iun 01, 2009 7:44 pm

Un mare esec pentru Nadal.
Sus In jos
elano_dinamo

elano_dinamo


Mesaje : 2617
Data de înscriere : 28/05/2009
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti

INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros ! Empty
MesajSubiect: Re: INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros !   INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros ! EmptyMar Iun 02, 2009 12:11 am

Imi pare foarte bine ca Nadal a fost eliminat de la Roland Garros. pirat
Sus In jos
mafiotul

mafiotul


Mesaje : 2604
Data de înscriere : 28/05/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros ! Empty
MesajSubiect: tenis   INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros ! EmptyMar Iun 02, 2009 9:35 pm

nui nimic se va revansa la wimblendon
Sus In jos
elano_dinamo

elano_dinamo


Mesaje : 2617
Data de înscriere : 28/05/2009
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti

INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros ! Empty
MesajSubiect: Re: INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros !   INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros ! EmptyMar Iun 02, 2009 11:37 pm

Da se va revansa va fi eliminat iarasi in optimi. flower flower flower
Sus In jos
mafiotul

mafiotul


Mesaje : 2604
Data de înscriere : 28/05/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros ! Empty
MesajSubiect: nadal   INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros ! EmptyVin Iun 05, 2009 12:09 am

poate
Sus In jos
elano_dinamo

elano_dinamo


Mesaje : 2617
Data de înscriere : 28/05/2009
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti

INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros ! Empty
MesajSubiect: Re: INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros !   INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros ! EmptySam Iun 06, 2009 2:40 am

Adi tot respectul pentru favoritul tau Del Potro. Dupa meci s-a dus si l-a felicitat pe Federer a fost fair play nu ca taranul de Nadal. De acum in afara de Federer si Del Potro este favoritul meu pentru ca e un jucator sportiv care merita apreciat.
Sus In jos
elano_dinamo

elano_dinamo


Mesaje : 2617
Data de înscriere : 28/05/2009
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti

INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros ! Empty
MesajSubiect: Re: INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros !   INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros ! EmptyDum Iun 07, 2009 1:37 am

Nadal este un taran care isi scoate chilotii din fund.
Sus In jos
Cosmin CFR

Cosmin CFR


Mesaje : 320
Data de înscriere : 29/05/2009
Varsta : 32
Localizare : Cluj Napoca

INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros ! Empty
MesajSubiect: Re: INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros !   INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros ! EmptyLun Iun 08, 2009 12:28 am

Dupa ce ca e taran mai are si o fata de maimuta. lol!
Sus In jos
Continut sponsorizat





INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros ! Empty
MesajSubiect: Re: INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros !   INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros ! Empty

Sus In jos
 
INCREDIBIL ! Nadal eliminat de la Roland Garros !
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cine castiga Roland Garros ?
» FINALA ROLAND GARROS :Federer - Soderling
» Rafael Nadal
» Tenisul - Federer, Nadal, Djokovic si ceilalti

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sport Forum :: Tenis-
Mergi direct la: